Veikla


Vasario 25 d. ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai linksmai nusiteikę  rinkosi į sporto salę vyti žiemą iš kiemo. Dainavo dainas, šoko ratelius , žaidė žaidimus , garsiai triukšmavo ir kaip tik sumanydami vijo žiemą, o vietoj žiemos kvietė saulę. Tik kažin ar žiema su saule išgirdo…


Žiemai visada reikia turėti atsargų, kad pilvukai būtų sotūs ir laimingi.


Vaikai turėjo progą pasijusti tikrais virtuvės šefais ir patys gaminosi savaitgalio skanėstus. 


Ruduo –  metas, kai nuo medžių krenta spalvoti lapai.  2-os ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai labai išradingi. Jie sukūrė kitokį medį ir kitokius krentančius lapus.


Visi žinome, kokia svarbi mūsų  sveikatai yra fizinė veikla ir sportas, todėl  2 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai kasdien tam skiria dalį laiko.


Lapkričio mėnesį grupėje apsilankė gydytoja odontologė, kuri priminė vaikams kaip svarbu tinkamai prižiūrėti ir saugoti dantukus.


Knyga –  geriausias draugas. Tam pritaria ir 2 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai.


GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ…….

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojų surengtoje tradicinėje Kaziuko mugėje visus dalyvius pasitiko nuotaikingas Kaziukas (auklėtoja Nerija) ir šauni Kazytė (auklėtoja Ilona). Vaikai pasiruošė savo prekybos vietą, išmoko grupės prisistatymą.  Mugėje vaikai  dovanojo vieni kitiems  ar keitėsi tarpusavyje įvairiais pagamintais darbeliais, grojo, šoko, deklamavo. Šventė dovanojo visiems puikią nuotaiką ir bendrystės jausmą.

Ugdymo skyriaus vedėja Irena Vaitkienė

 


EDUKACINĖ PROGRAMA „JAUNASIS KARVEDYS“

I PUG vaikai vasario 2 dieną aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunasis karvedys“. Vaikai sužinojo, kaip pasistatyti pilį, kaip ją užimti ir apginti, susipažino su pilies gyvenimu, to meto ginklais ir šarvais, karių junginiais ir karybos būdais. Pasirinkta žaidimo forma smalsiems vaikams padėjo geriau įsisavinti mokomąją medžiagą, skatino domėjimąsi istorija.   Vaikai galėjo paliesti viduramžių ginklus ir šarvus: šarvinius marškinius, šalmą, pirštines, kalaviją, kovos kirvį. Dauguma vaikų šiame muziejuje lankėsi pirmą kartą, tad buvo labai įdomu ir naudinga.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zita Slizickienė


I ir II priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai  rinkosi į šventinį Žibintų įžiebimo rytmetį

Gruodžio 8 dieną I ir II priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai  rinkosi į tradicija tapusį šventinį Žibintų įžiebimo rytmetį. Prieš tai vaikai su tėveliais visą savaitę gamino žibintus. Buvo surengta žibintų paroda. Šventinį rytmetį su vaikais įžiebėme žibintus, grožėjomės jais, švietėme ir ieškojome nykštukų paslėpto lobio. Pedagogės pasakojo apie žibintų atsiradimo istoriją. Vaikai deklamavo, žaidė žaidimus, dainavo ir suradę nykštukų lobį, linksmai nusiteikę grįžo į grupes.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zita Slizickienė


PUG vaikai dalyvavo Kauno Botanikos sodo organizuotoje KALĖDINIŲ EGLUČIŲ PUOŠIMO šventėje

Lapkričio 30 dieną I ir II priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai dalyvavo Kauno Botanikos sodo organizuotoje KALĖDINIŲ EGLUČIŲ PUOŠIMO šventėje. Vaikai visą savaitę gamino žaislus – varpelius. Eglutes papuošėme išskirtiniais žaisliukais, kurie džiugins besilankančius Botanikos sode vaikus ir suaugusius. Taip pat turėjome galimybę pamatyti retų drugelių kolekciją, jų vystymosi kelią. Vaikai džiaugėsi drugeliais, stebėjosi jų dydžiu ir grožiu. Taip pat pamatėme nokstančius bananus, retas gėles. Diena praėjo įspūdingai.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zita Slizickienė


PUG vaikai dalyvavo šventėje „Augalų žavadienis“ Botanikos sode

Gegužės 18 dieną I ir II PUG vaikai vyko į Botanikos sodą, kur dalyvavo šventėje „Augalų žavadienis“. Ši šventė skirta tarptautinei žavėjimosi augalais dienai. Priešmokyklinukai skandavo pedagogės Neringos sukurtą skanduotę apie augalus, pristatė savo mokyklą, buvo pasipuošę įvairiaspalvėmis gėlėmis. Po šventės grožėjomės žydinčių tulpių įvairove, susipažinome su įdomiais medžiais, apžiūrėjome kaktusus. Grįžome daug naujo sužinoję apie augalų pasaulį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zita Slizickienė


PUG Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje

Gegužės 5  d. II PUG vaikai apsilankė Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje. Išvykos metu priešmokyklinukai susipažino su pirmosios pagalbos iškvietimu, teikimu, paramedikų darbu, transporto priemonėmis. Sužinojo, koks svarbus gelbėtojo/paramediko darbas, patyrė daugybę įspūdžių.

Mokytoja Neringa


Mokykloje lankėsi keramikė

Molis – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių  ir džiaugsmingų akimirkų.

Mūsų mokykloje gegužės pirmąją savaitę lankėsi keramikė, kuri pravedė edukacinę – mokomąją veiklą PUG vaikams. Užsiėmimų metu vaikai susipažino su molio savybėmis, mokėsi išploti, kočioti, pjauti, rašyti jame, lipdyti reljefinius kūrinius. Vaikai ne tik lipdė, bet ir lavino ranką, vaizduotę, susipažino su eskizu.

Mokinukai su džiaugsmu lipdė darbelius, kuriuos jie dovanos savo tėveliams per Šeimos šventę.

Mokytoja  Neringa


Susitikimas su vaikų poete Zita Gaižauskaite

    Balandžio 24 d. rytą nuotaikingai nusiteikusi į mūsų mokyklą atvyko vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Su ja susitiko PUG vaikai. Poetė žaismingai, su vaidybiniais elementais pristatė savo eilėraščius. Po pasirodymo vaikai deklamavo poetės eilėraščius, įteikė poetei savo rankomis pagamintas atminimo dovanėles. Atsisveikindama poetė palinkėjo vaikams niekada nenustoti skaityti knygelių.

                                                                                                                                                        Mokytojos Neringa ir Zita


Užgavėnės

          Vasario 28 d mūsų mokyklos kieme šurmuliavo persirengėlių būrys pasiruošęs išvyti žiemą. Visi linksminomės , šokome ir vijome žiemą iš kiemo.Vyko Lašininio ir Kanapinio varžytuvės – virvės traukimas. Nugalėjo Kanapinis, todėl garsiai šaukdami ir linksmai skanduodami išvijome žiemą iš kiemo.

mokyt. Neringa ir Zita

Priešmokyklinukai lankėsi Velnių muziejuje

        Vasario 8 ir 9 dienomis. Veiklos metu vaikai buvo pakviesti į raganos Kankaros Užgavėnių puotą. Susipažino su Užgavėnių personažais, patiekalais, žaidė žaidimus, sužinojo kaip skraido raganos šluota. Kartu virė šiupinį su kiaulės uodega ir mokėsi pasigaminti užgavėnių kaukes. Linksmai nusiteikę lauksime Užgavėnių.

  Mokytojos Zita ir Neringa


IŠVYKA Į KAUNO AVIACIJOS MUZIEJŲ

2017 01 23d. – 01 27d. 1gr. savaitės tema:

„Transporto priemonės: sausumos, oro, vandens“.

Kadangi netoli yra Kauno Aviacijos Muziejus su vaikais vykome iš arti apžiūrėti ORO TRANSPORTO PRIEMONIŲ.

 1gr. Auklėtoja: Lolita Juodienė

Auklėtojos padėjėja: Vilija Makaveckienė


PUG vaikai lydimi savo mokytojų lankėsi Kauno r. Viešojoje bibliotekoje

    2017-01-18 I ir II PUG vaikai lydimi savo mokytojų lankėsi Kauno r. Viešojoje bibliotekoje. Būsimiesiems  skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles. Vaikai klausėsi bibliotekininkės Neringos sekamos pasakos, vartė naujausias knygeles.
Dauguma vaikų pirmą kartą lankėsi bibliotekoje todėl jiems buvo viskas įdomu. Priešmokyklinukai susipažino su bibliotekos elgesio taisyklėmis, apžiūrėjo laisvalaikio erdves, kuriose norintys galėjo šokti, žaisti kompiuterinius žaidimus, klausytis įgarsintų pasakų ir dainų. Vaikai liko patenkinti viešnage bibliotekoje ir pažadėjo sugrįžti kartu su tėveliais.

 Mokytojos Neringa ir Zita


Išvyka į Pyplių ūkį

II priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su savo mokytoja Neringa Motiejūniene 2016 m. gruodžio 2 d. dalyvavo edukacinėje pamokoje „Duonutės kepimas“ Pyplių ūkyje, kur susipažino su duonelės keliu iki mūsų stalo.


Žibintų šventė „Ieškokime, įžiebkime ir nešiokime šilumą ir šviesą“

2016 m. gruodžio 1 dieną I ir II Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai surengė Žibintų šventę „Ieškokime, įžiebkime ir nešiokime šilumą ir šviesą“. Visą savaitę vaikai kartu su tėveliais gamino žibintus. Surengė kūrybinių darbų parodėlę „Mano žibintas“.

Vaikai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles. Mokytojos papasakojo apie žibintų šventės prasmę, paskaitė pasaką „Mergaitė ir žibintas“.  Kieme vaikai puošė eglutes nykštukų kepurėlėmis ir ieškojo nykštukų paslėpto lobio, o suradę labai džiaugėsi.

Šventė baigėsi vakare, kada vaikai nešini savo žibintais apšvietė mokyklos kiemą ir į dangų paleido žibintą su savo svajonėmis..

 I PUG mokytoja  Zita Slizickienė


Išvykoje į Lietuvos aviacijos muziejų „Vaikai ir aviacija“

     Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos II priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lapkričio 23 d. dalyvavo edukacinėje išvykoje į Lietuvos aviacijos muziejų „Vaikai ir aviacija“. Išvykos tikslas – aplankyti ir supažindinti vaikus su Lietuvos aviacijos muziejumi, plėsti savo akiratį, susipažinti su Lietuvos aviacijos istorija, orlaiviais, kuriais įvairiais laikotarpiais skraidė mūsų šalies lakūnai.

Muziejaus gidas supažindino vaikus su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, papasakojo apie šio muziejaus eksponatus. Edukacinio užsiėmimo metu gidas taip pat supažindino su įvairių lakūnų, geriausių akrobatinio skraidymo sporto pilotų asmenybėmis bei jų pasiekimais. Edukacinės išvykos metu vaikai turėjo galimybę pasinaudoti virtualia skrydžių programa, kilti ir leistis aerodromuose. Naudodamiesi šiuo treniruokliu mokiniai susipažino su orlaivio valdymo ypatumais. Šios edukacinės išvykos metu priešmokyklinukai įdėmiai klausėsi ir liko sužavėti gido pasakojimu, praplėtė bei įtvirtino savo žinias apie aviaciją.


Vaikų literatūros muziejuje teatralizuotoje ekskursijoje

2016 m. lapkričio 7 d.  II PUG  grupės  vaikai lankėsi Vaikų literatūros muziejuje teatralizuotoje ekskursijoje. Ugdytiniai sužinojo knygos atsiradimo kelią, apžiūrėjo rašytojų darbo įrankius. Taip pat turėjo galimybę susipažinti su rašytojų P. Mašioto ir V.Žilinskaitės kūrybą, stebėti trumpą spektakliuką.


Akcija „Pasodink mokytojui gėlę“

I ir II PUG vaikai kartu su pirmų klasių mokiniais dalyvavo akcijoje „Pasodink mokytojui gėlę“. Mokyklos teritorijoje sodinome pavasarines gėles – krokus. Gėlė – geriausia dovana mokytojui. Skintos gėlės greitai nuvysta, todėl su vaikais nusprendėme, kad kiekvieną pavasarį, dar neišėjus žiemos įšalui mokytojus džiugins pavasarinės gėlės – krokai. Jos ne tik papuoš mokyklos kiemą, bet ir suteiks pavasarinio džiugesio visiems pedagogams, vaikams ir tėveliams. Su nekantrumu liekame laukti pavasarį spalvingais žiedais pražystančių krokų.


DIENA BE AUTOMOBILIO

 Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla dalyvauja respublikiniame projekte „Darni mokykla“ ir vykdo „Ekologinio pėdsako“ tyrimą.  Ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai taip pat dalyvavo projekto veiklose ir prisidėjo prie švarios aplinkos išsaugojimo, aktyviai prisidėjo prie rugsėjo 22 dieną organizuotų „Dienos be automobilio“  renginių.


IŠVYKA Į GAISRINĘ

   Rugsėjo 26 d. I-os ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai ir jų tėveliai vyko į  Kauno miesto gaisrinę.

Visus pasitiko gaisrininkas pavarde Mitkus (gražus sutapimas J ). Jis noriai papasakojo apie gaisrininkų darbą, parodė naujausias mašinas ir gaisrų gesinimo priemones. Turėjome progą stebėti, kaip gaisrininkai išvyksta į tikrą iškvietimą. Iš antro aukšto gaisrininkų stulpu išdrįso leistis tik grupės auklėtoja ir vienas tėtis. Didžiausią įspūdį vaikams paliko leidimas įlipti į gaisrininkų mašiną. Vaikai noriai matavosi gaisrininkų šalmus ir fotografavosi.

Namo išvykome su naujomis žiniomis, naudingais patarimais ir šypsenomis.

  Grupės auklėtoja Lolita Juodienė


Veiklos lenta

Veiklos lenta


Veiklų stalas

Gamtinių medžiagų tyrinėjimas

Veiklų stalas


Priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos


Darželinukams apie dantukus

Garliavos A. Mitkaus pagrindinėje mokykloje vyko užsiėmimai darželinukams apie dantukų priežiūrą. Į svečius buvo pakviesta odontologė Inga Šmitienė. Gydytoja papasakojo kaip reikia prižiūrėti dantukus, pademonstravo kaip teisingai išsivalyti dantukus, bei supažindino vaikučius su savo darbo įrankiais.


Ikimokyklinių grupių bendruomenės gimtadienis

Lapkričio 4-ąją dieną mokykloje veikiančių  ikimokyklinių grupių bendruomenė šventė 1-ąjį gimtadienį.

Prieš metus duris atvėręs ikimokyklinio ugdymo skyrius mokykloje sėkmingai organizuoja ugdomąją veiklą. Šiuo metu grupes lanko 80 vaikų.

Į smagią gimtadienio šventę susirinko vaikučiai, tėveliai, auklėtojos ir jų padėjėjos, įstaigos vadovai.  Šventę vedė vyresnių klasių mergaitės,  persirengusios vaikų mėgiamais pasakų personažais.


Darželio grupių atidarymas

Lapkričio 26 d.  mokykloje buvo iškilmingai atidarytos naujos, jaukios vaikų darželio grupės.

Kadangi vietų darželiuose labai stinga, Kauno rajono savivaldybė nusprendė darželių grupes įkurti ir mūsų mokykloje.

Iš Europos Sąjungos lėšų mokykla pasikeitė neatpažįstamai –  renovuota pastato išorė, apšiltinos sienos ir pakeistas stogas. Darželio patalpas suremontuoti ir pritaikyti mažiesiems, iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta 1, 3 mln. Lt. Už šias lėšas vaikams įrengta ir žaidimų aikštelė. Mokyklos ir darželio teritorijos atskirtos, todėl darželinukai gali jaustis saugūs, o tėvai – nesijaudinti dėl savo atžalų.

Į keturias grupes  mokykloje priimti 72 vaikai, surinktas profesionalus personalas.

Į atidarymo iškilmes gausiai susirinkusiam svečių būriui mokyklos direktorė Valė Urbelienė pristatė ikimokyklinio ugdymo funkcionavimo modelį, buvo parodytas  sukurtas filmas “Kaip mes laukėme darželio”. Filmuką galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=70agDUubil8&feature=youtu.be&hd=1

Dėkojame svečiams už gražius palinkėjimas ir dovanas mūsų mažiesiems.

Mokyklos administracija