2020 09 21-25 Baltų literatūros savaitė

Š. m. rugsėjo 21–25 dienomis mūsų mokykla dalyvaus tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kurio metu kartu su  bendraamžiais iš kelių dešimčių Lietuvos ir Latvijos mokyklų domėsimės kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, susipažinsime su vaikams ir jaunimui kuriančiais rašytojais. Mokytoja Justina Ambrazaitienė kartu su 7 klasių mokiniais skaitys, interpretuos, įgarsins ir iliustruos I. Zieduonio pasakas, žiūrės ir analizuos  rež. Inaros Kolmanės vaidybinį filmą “Bilė”. Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m. Mūsų mokykla jame dalyvaus 3 kartą.

Rugsėjo 22 d. Lietuva ir Latvija minės baltų vienybės dieną, todėl projekto iniciatoriai bei partneriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis, Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras –  kviečia atsiverti vienybę kuriančiai draugystei – skaityti, domėtis vieniems kitais, bendrauti, palaikyti.

Atverti duris į kaimynų literatūros pasaulį ir praturtinti mokyklos biblioteką padės projekto partnerių dovanos ir rėmėjų „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“,  „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“ parama.